Marka Leatt poinformowała dzisiaj, że do oferty wszedł najnowszy model butów sygnowany nazwiskiem legendy freeride’u Aarona Chase’a. Buty Leatt Aaron Chase 3.0 są przeznaczone do korzystania z płaskich pedałów i są uzupełnieniem najnowszej oferty południowoafrykańskiego producenta w zakresie obuwia.

Zdjęcie: Rich Kurowski

Chciałem butów, które będą idealne do jazdy i kopania oraz wszystkiego pomiędzy. Jak tylko Leatt przyszedł do mnie ze swoją nową linią obuwia, wiedziałem że model 3.0 będzie idealną bazą do stworzenia butów sygnowanych moim nazwiskiem, ponieważ spełniały wszystkie moje wymagania.

– Aaron Chase
Zdjęcie: Rich Kurowski

Buty dostępne będą w wyjątkowym kolorze wybranym przez Aarona. Płaskie buty 3.0 to wytrzymałe skórzane obuwie w klasycznym sneaker’owym stylu, które oferuje maksymalny komfort i ochronę. Ten model posiada wyściełany język i boczne ścianki ze specjalnymi wzmocnieniami chroniącymi piętę i zaprojektowany został z myślą o agresywnej jeździe enduro czy downhill.

Podeszwa wykonana została z bardzo wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia gumy RideGrip, która posiada specjalne kanały dla odprowadzania błota i tym samym utrzymania przyczepności w każdych warunkach.

Zdjęcie: Rich Kurowski

Kolejną ważną cechą butów Leatt MTB jest cholewka, która dopasowuje się do konkretnych stylów jazdy. Średnia sztywność zastosowana w modelu 3.0 zoptymalizowana jest pod kątem jazdy, chodzenia oraz kopania. Z kolei wzór podeszwy WaffleGrip sprawia, że przyczepność jest na najwyższym poziomie w każdych warunkach.

Zdjęcie: Rich Kurowski

Co sprawia, że but jest idealny do jazdy? Musi chronić Twoją stopę, a często jest to lekceważony parametr. Po drugie, musi być wygodny. Jeżdżę całymi dniami, więc obuwie musi być komfortowe. A po trzecie, musi zapewniać maksymalną przyczepność w każdych warunkach i nie tylko na pedałach! Na koniec musi być również wytrzymały. Jeżdżę na rowerze, kopię trasy i robię mnóstwo innych rzeczy, więc moje buty na rower nie mają ze mną lekko. Ah, i jeszcze jedno – muszą świetnie wyglądać! Jestem bardzo zadowolony z mojej własnej linii obuwia i mam nadzieję, że i Ty będziesz!

– Aaron Chase

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter