GT / Continental Factory Racing dołącza do zespołów RockShox Trek Race Team, Continental Atherton, Continental Nukeproof, Pinkbike Factory oraz Pivot Factory Racing, jako zespół, który zdecydował się na starty na oponach niemieckiej marki Continental.

Katy Winton

Nowa gama opon Continental do grawitacji oficjalnie została zaprezentowana w kwietniu 2022 roku i był to efekt trzech lat pracy działu R&D oraz zawodników takich zespołów jak Continental Atherton, Continental Nukeproof czy Pivot Factory Racing. Tym samym do oferty trafiły cztery nowe modele opon, które zapewniają odpowiednią przyczepność w każdych warunkach i na każdej trasie, dla szerokiego grona rowerzystów górskich.

Dzięki bliskiej współpracy zawodników z inżynierami, zespoły wykorzystujące opony Continental zaliczyły bardzo udany sezon w 2022 roku. Zawodnik Continental Atherton, Andreas Kolb został Mistrzem Europy DH, a podczas błotnego Pucharu Świata DH w Snowshoe na podium elity mężczyzn znalazło się aż trzech zawodników jeżdżących na oponach niemieckiego producenta (2. Bernard Kerr, 3. Andreas Kolb, 4. Ronan Dunne), a Aimi Kenyon osiągnęła najlepszy rezultat w historii swoich startów w juniorkach.

Zarówno marka Continental jak i GT mają długą historię we wspieraniu wschodzących talentów jak i utytułowanych gwiazd. W sezonie 2023 ekipa GT / Continental Factory Racing również będzie posiadała taki miks osobowości. W zespole zjazdowym znaleźli się młodzi gniewni – Jess Blewitt (Nowa Zelandia), Ethan Craik (Wielka Brytania) oraz Ryan Pinkerton (USA) – wszyscy w wieku poniżej 21 lat. Z kolei w ekipie Enduro o punkty walczyć będą Noga Korem (Izrael) oraz Katy Winton (Szkocja). Oczywiście nie można zapomnieć o prawdziwym weteranie, czyli Wynie Mastersie, który zajmie się nie tylko startami w Pucharze Świata DH, ale również będzie relacjonował życie zespołu na swoim kanale WynTV.

Jesteśmy dumni z tego, że ekipa GT wybrała opony Continental na sezon 2023. Zespół posiada naprawdę fajną ekipę młodych talentów połączonych z doświadczonymi głosami, więc nie możemy się doczekać co pokażą w tym sezonie.

Kelsey Rollet, Continental Marketing Manager

Zawsze szukamy najlepszych produktów na rynku, aby wznieść nasz zespół na wyżyny, a produkty marki Continental spełniają wszystkie nasze warunki. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy reakcje naszych zawodników i jesteśmy bardzo ciekawi jak to wszystko dalej się potoczy.

Steve Spencer, GT Global Sports Marketing

Opony mogą popsuć lub poprawić jazdę, a Continental zawsze dążył do perfekcji. Niezmiernie cieszymy się, że połączyliśmy siły i razem będziemy pracować nad nowymi produktami.

John Barreira GT Mountain Product Manager

Cieszę się, że będę używał opon Continental, na których spędziłem już dłuższą chwilę. Zapowiada się bardzo ekscytujący sezon.

Wyn Masters

Jestem pod wrażeniem tego, jak spisują się nowe opony i nie mogę doczekać się pierwszych startów!

Katy Winton

Sprawdziłem już nowe opony w całym przekroju tras i pogody, więc mam już pewien pogląd. Jestem bardzo zadowolony z tego jak się sprawują nowe Continentale i zapowiada się bardzo ciekawy sezon 2023!

Ethan Craik

Pokochałam je od pierwszego użycia i to najlepsze opony jakich kiedykolwiek używałam! Świetnie się toczą i mają nieziemską przyczepność.

Jess Blewitt

Dla mnie pewność jazdy jest kluczowa, a te opony dają mi dużo przyczepności, więc zapowiada się bardzo dobry sezon.

Noga Korem

O marce Continental

Firma Continental powstała w Hanowerze w 1871 roku. Obecnie to jeden z największych na świecie dostawców dla branży motoryzacyjnej czy rowerowej. Jednym z pięciu kluczowych działów marki jest dział Tires (Opony) zajmujący się opracowywaniem właściwych opon do wszelkich zastosowań – od samochodów osobowych przez ciężarówki, autobusy czy maszyny budowlane, po pojazdy specjalne rowery i motocykle. Opony Continental oferują doskonałe parametry przenoszenia sił, wyjątkowo wysoką przyczepność w każdych warunkach pogodowych i znakomity stosunek jakości do ceny.

Oficjalna strona:
continental-tires.com
Dystrybucja:
Shimano Polska
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube