Zespół z czołówki Pucharu Świata DH, RockShox Trek Race Team, od sezonu 2023 będzie jeździć na oponach niemieckiej marki Continental. W barwach zespołu jeżdżą obecna Mistrzyni Świata DH, Austriaczka Valentina Höll, oraz młody i utalentowany Kanadyjczyk, Tegan Cruz. Warto wspomnieć, że dzięki takiemu składowi, ekipa RockShox Trek Race Team posiada najmłodszy zespół w całym cyklu.

Nowa gama opon Continental do grawitacji oficjalnie została zaprezentowana w kwietniu 2022 roku i był to efekt trzech lat pracy działu R&D oraz zawodników takich zespołów jak Continental Atherton, Continental Nukeproof czy Pivot Factory Racing. Tym samym do oferty trafiły cztery nowe modele opon, które zapewniają odpowiednią przyczepność w każdych warunkach i na każdej trasie, dla szerokiego grona rowerzystów górskich.

Dzięki bliskiej współpracy zawodników z inżynierami, zespoły wykorzystujące opony Continental zaliczyły bardzo udany sezon w 2022 roku. Zawodnik Continental Atherton, Andreas Kolb został Mistrzem Europy DH, a podczas błotnego Pucharu Świata DH w Snowshoe na podium elity mężczyzn znalazło się aż trzech zawodników jeżdżących na oponach niemieckiego producenta (2. Bernard Kerr, 3. Andreas Kolb, 4. Ronan Dunne), a Aimi Kenyon osiągnęła najlepszy rezultat w historii swoich startów w juniorkach.

Vali zdobyła w ubiegłym roku tytuł Mistrzyni Świata DH, a Tegan zaliczył wiele podiów na Pucharach Świata DH. Dzięki takim wynikom stwierdziliśmy, że ekipa RockShox Trek Racing jest odpowiednim wyborem dla marki Continental. Dodatkowo, opinie Vali i Tegana z całą pewnością będą dużym wsparciem dla zespołu naszych inżynierów.

Oliver Anhuth, Dyrektor Marketingu TwoWheel Tires, Continental

Bardzo się cieszę ze współpracy z Continentalem, dzięki czemu będziemy mogli razem tworzyć najlepsze opony na rynku. Obecnie moim faworytem jest model Kryptotal i jestem z niego bardzo zadowolona.

Vali Höll, Mistrzyni Świata DH 2022, RockShox Trek Race Team

Założyłem Kryptotale i wyskoczyłem na trasę. Od razu poczułem się bardzo komfortowo i jestem bardzo zadowolony z wyboru producenta opon przez nasz zespół.

Tegan Cruz, RockShox Trek Race Team

Jedną z pięt Achillesowych zjazdowego ścigania zawsze były uszkodzenia i przebicia opon. W przeszłości trzeba było kombinować pomiędzy niskim ciśnieniem dla przyczepności i zarazem odpowiednio wysoką jego wartością, aby nie zniszczyć obręczy i utrzymać odpowiedni profil opony.

Po pierwszych przedsezonowych testach jestem pod ogromnym wrażeniem nowych opon Conti, a dzięki różnym mieszankom i konstrukcjom opon, możemy je idealnie dopasować do danej trasy. Cały zespół jest podekscytowany zmianą i nie możemy się doczekać pierwszych startów.

JT Evans, mechanik zespołu RockShox Trek Race Team

O marce Continental

Firma Continental powstała w Hanowerze w 1871 roku. Obecnie to jeden z największych na świecie dostawców dla branży motoryzacyjnej czy rowerowej. Jednym z pięciu kluczowych działów marki jest dział Tires (Opony) zajmujący się opracowywaniem właściwych opon do wszelkich zastosowań – od samochodów osobowych przez ciężarówki, autobusy czy maszyny budowlane, po pojazdy specjalne rowery i motocykle. Opony Continental oferują doskonałe parametry przenoszenia sił, wyjątkowo wysoką przyczepność w każdych warunkach pogodowych i znakomity stosunek jakości do ceny.

Oficjalna strona:
continental-tires.com
Dystrybucja:
Shimano Polska
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube