Continental Argotal Enduro Soft to opona rowerowa dedykowana do jazdy w trudnym terenie, która zapewnia użytkownikom doskonałą przyczepność i wytrzymałość. Opona ta ma zaawansowaną konstrukcję oraz podwójną warstwę bieżnika, co zwiększa jej odporność na uszkodzenia mechaniczne i wydłuża żywotność. Dodatkowo, składa się z trzech warstw korpusu wykonanego z lekkiego materiału, co wpływa na jej większą trwałość przy zachowaniu stosunkowo niskiej wagi – wersja testowa w rozmiarze 29×2.4″ waży blisko 1190g.

Opona Continental Argotal w wersji zwijanej ułatwia transport oraz zakładanie opony na obręcz. Co ciekawe, przy agresywnym bieżniku charakteryzuje się niskim oporem toczenia, co zapewnia lepszą prędkość i zmniejsza wysiłek potrzebny do szybkiej jazdy.

Podsumowując, opona Continental Argotal Enduro Soft to produkt o wysokiej jakości, zapewnia nie tylko lepszą przyczepność i trwałość, ale również maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy. Produkt dedykowany dla osób czerpiących przyjemność z agresywnej jazdy MTB w trudnym terenie.

Continental Argotal – mieszanki gumy:

  • SuperSoft – Najbardziej miękka i przyczepna mieszanka w segmencie grawitacyjnego MTB. Szczególnie w Downhill’u oraz Enduro, w których główny nacisk kładziony jest na zjazd. Opony wyposażone w tę mieszankę są przeznaczone dla rowerzystów, którzy w 100% skupiają się na przyczepności, trakcji i kontroli jazdy. Zalecana głównie do zjazdu.
  • Soft – równowaga przyczepności i oporu toczenia dla zastosowań skoncentrowanych na grawitacji. Wysoki poziom przyczepności przy rozsądnym oporze toczenia do jazdy Enduro lub Trail.
  • Endurance – Mieszanka o zrównoważonych właściwościach pod względem przyczepności i wytrzymałości. Mieszanka do jazdy po naturalnych szlakach lub jako mieszanka zorientowana na wytrzymałość do rowerów elektrycznych.

Continental Argotal – dostępne wersje:

  • Downhill – Najtrwalsza i wzmocniona konstrukcja oplotu w układzie grawitacyjnym.
  • Enduro – Wytrzymała, jednowarstwowa konstrukcja oplotu z wierzchołkiem, który zapobiega przebiciom typu „snake bite”.
  • Trail – Wydajność porównywalna z oplotem Enduro jednak dostosowana do zastosowań do jazdy po ścieżkach.

Sprawdź również nasz test Argotal DH SuperSoft oraz modelu Kryptotal DH SuperSoft.

O marce Continental

Firma Continental powstała w Hanowerze w 1871 roku. Obecnie to jeden z największych na świecie dostawców dla branży motoryzacyjnej czy rowerowej. Jednym z pięciu kluczowych działów marki jest dział Tires (Opony) zajmujący się opracowywaniem właściwych opon do wszelkich zastosowań – od samochodów osobowych przez ciężarówki, autobusy czy maszyny budowlane, po pojazdy specjalne rowery i motocykle. Opony Continental oferują doskonałe parametry przenoszenia sił, wyjątkowo wysoką przyczepność w każdych warunkach pogodowych i znakomity stosunek jakości do ceny.

Oficjalna strona:
continental-tires.com
Dystrybucja:
Shimano Polska
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube