Szósta runda tegorocznej serii Enduro World Series była pełna dramatów oraz zwrotów akcji. Wśród pań prowadzenie w klasyfikacji generalnej powiększyła Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective), która dzięki zwycięstwie w debiutujących w EWS zawodach w Sugarloaf, powróciła do najwyższej formy. Z kolei wśród panów na najwyższym stopniu podium stanął Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face), który powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji Richiem Rude’m (Yeti/Fox Factory Team). Weekendu do udanych z pewnością nie zaliczy natomiast Jack Moir (Canyon Collective), który zaliczył kilka upadków oraz defektów mechanicznych.

Isabeau Courdurier

Courdurier walczyła o powrót do formy przez dwie ostatnie rundy po fatalnej kontuzji, którą odniosła podczas zawodów E-EWS. 28-latka rozpoczęła jazdę w Sugarloaf od zwycięstwa w prologu, a następnie po prostu jechała równo i trzymała się w czołowej czwórce. Jak się później okazało, to wystarczyło do odniesienia końcowego zwycięstwa.

Bex Baraona

Bex Baraona (Yeti/Fox Factory Team) była blisko, ale ostatecznie musiała zadowolić się drugim miejscem oraz zwycięstwem na Królewskim Etapie. Podium uzupełniła jej rodaczka Ella Conolly (Cannondale Enduro). Z kolei Harriet Harnden (Trek Factory Racing), która miała szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu, niestety odniosła kontuzję ręki i musiała wycofać się ze startu.

Ella Conolly

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu z 430-punktową przewagą znajduje się Isabeau Courdurier, druga jest Morgane Charre (Pivot Factory Racing), a trzecia jest Bex Baraona.

Podium kobiet: 2. Bex Baraona, 1. Isabeau Courdurier, 3. Ella Conolly

W rywalizacji panów zawody wyglądały podobnie jak tydzień temu. Richie Rude jechał po zwycięstwo, ale zaliczył katastrofalne w skutkach upadki podczas czwartego i piątego odcinka. Drugi upadek był o tyle nieszczęśliwy, że uszkodził sobie bark. Tym samym pomimo prowadzenia z 21-sekundami, musiał ostatecznie obejść się smakiem i ostatecznie zajął 21 miejsce.

Richie Rude

Również Jack Moir nie miał szczęścia w wyścigu. Na Królewskim Etapie wpierw złapał kapcia, a potem rozwalił całe koło, co w sumie kosztowało go aż 10 minut straty. W tym momencie najbliżej zwycięstwa był Martin Maes (Orbea Fox Enduro Team), który równo jechał we wszystkich etapach, ale jak się później okazało, nie da się wygrać zawodów bez wygrania etapu i musiał zadowolić się drugim miejscem. Swoją szansę wykorzystał natomiast Jesse Melamed, który wygrał dwa etapy i nawet pomimo wpadki na trzecim odcinku (22 miejsce), udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium, Z kolei na najniższym stopniu zameldował się Matt Walker (Pivot Factory Racing).

Jesse Melamed

Dobre zawody zaliczył natomiast nasz Sławomir Łukasik (Canyon CLLTV Dainese). Po słabym starcie w prologu z odcinka na odcinek było coraz lepiej i ostatecznie Sławek ukończył zawody w Sugarloaf na szóstej pozycji!

Sławomir Łukasik

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się Jesse Melamed, który ma 450 punktów przewagi nad Richie’m Rude’m, a trzecie miejsce zajmuje Martin Maes.

Podium mężczyzn: 2. Martin Maes, 1. Jesse Melamed, 3. Matt Walker

Pełne wyniki: kliknij tutaj

W rywalizacji U21 pań zawody zdominowała Sophie Riva, która wygrała z 39-sekundami przewagi. Drugie miejsce zajęła Paz Gallo Fuentes, a trzecia była Lauren Bingham. Wśród panów triumfował Seth Sherlock, przed Emmettem Hancockiem i Jake’iem Kellerem.

Seth Sherlock

Kategoria masters to triumf Ingrid Larouche, która w pokonanym polu zostawiła Melissę Newell i Mary McConneloug. Z kolei wśród mężczyzn najlepszy był Franck Kirscher, drugie miejsce zajął Jason Memmelaar, a trzecie Mads Weidemann.

Franck Kirscher

Najlepszym zespołem dnia okazała się ekipa Pivot Factory Racing, która zarazem przewodzi w klasyfikacji generalnej.

Podium zespołowe

Klasyfikacja generalna: indywidualna / zespołowa

Zawody Enduro World Series przenoszą się teraz do Europy, gdzie rozegrane zostaną dwie finałowe rundy. Wpierw zawodnicy będą rywalizować w dniach 17-18 września w Crans Montana w Szwajcarii, a tydzień później zmierzą się we francuskim Loudenvielle. Z kolei w pierwszych dniach października we włoskim Finale Ligure odbędzie się Puchar Narodów.

YouTube player

Co działo się na Enduro World Series w tym sezonie?

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube