Zawodniczka Trek Factory Racing, Harriet Harnden, była najszybsza podczas debiutującej w kalendarzu Enduro World Series, piątej rundy w Burke, a to oznacza, że zaliczyła dwa zwycięstwa z rzędu w serii EWS. Czy podczas szóstej rundy w Sugarloaf w następny weekend zdobędzie hattrick?

Harriet Harnden

Wśród panów triumfował Richie Rude (Yeti/Fox Factory Team), który był przez całe zawody naciskany przez Jacka Moira (Canyon Collective). Dla Richiego było to szczególne zwycięstwo, ponieważ mieszka zaledwie kilka godzin drogi stąd, a na trasie dopingowali go jego rodzina oraz przyjaciele.

Richie Rude z rodziną i przyjaciółmi

Harriet Harnden rozpoczęła zawody od straty prawie 8 sekund do zwyciężczyni sobotniego prologu, Elli Conolly (Cannondale Enduro). Jednak w niedzielę wzięła się do odrabiania strat już od samego początku, a kulminacją było aż 17-sekundowe zwycięstwo nad Bex Baraoną (Yeti/Fox Factory Team) podczas najdłuższego królewskiego etapu numer 4. W sumie wygrała aż trzy etapy z pięciu, a to oznaczało ponad 32 sekundy przewagi na mecie nad drugą Morgane Charre (Pivot Factory Racing). Podium uzupełniła Bex Baraona.

Ella Conolly

Wśród panów zapowiadało się na prawdziwą deklasację spod znaku zwycięzcy klasyfikacji generalnej Enduro World Series 2021, Jacka Moira. Wygrał on aż trzy pierwsze odcinki plus sobotni prolog, jednak nie osiągnął na tyle dużej przewagi, aby obronić się przed szaleńczymi atakami Richiego Rude’a. Na dwóch ostatnich etapach Moir był drugi, a Rude odniósł zwycięstwa, co jak się później okazało, wystarczyło do zwycięstwa z prawie 5-sekundową przewagą. Trzecie miejsce zajął Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face.

Richie Rude

Wyścigu do udanych z całą pewnością nie zaliczy Sławomir Łukasik (Canyon CLLTV Dainese). Nasz reprezentant ostatecznie sklasyfikowany został na 33 pozycji, a prawdziwą katastrofą był pierwszy niedzielny odcinek, gdzie był dopiero 117-ty. Przyczyną takiego stanu rzeczy był zerwany łańcuch na początku odcinka.

Luke Meier-Smith

W kategorii U21 najlepsza okazała się Sophie Riva, która wyprzedziła Paz Gallo Fuentes i Lauren Bingham. Wśród panów najszybszy był Luke Meier-Smith (Propain Factory Racing), przed Ryanem Gilchristem i Emmett’em Hancock’iem.

Sophie Riva

Kategoria masters to zwycięstwo Sandry Bohn Thomsen, która pokonała Melissę Newell i Kristine Contentoangell. Najszybszym mastersem okazał się z kolei Franck Strack, przed Karimem Amourem (BH Enduro Racing Team) i Madsem Weidemannem.

Sandra Bohn Thomsen

Pełne wyniki: Enduro World Series 2022 #4 – Burke

W rywalizacji zespołowej najlepszą ekipą został zespół Pivot Factory Racing, przed Fox/Yeti Factory Racing i Commencal Enduro.

Podium zespołowe

Klasyfikacja generalna: indywidualna / zespołowa

YouTube player

Co działo się na Enduro World Series w tym sezonie?

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube