Kolejny dzień festiwalu Crankworx Whistler za nami, a to oznaczało rywalizację podczas zawodów w Dual Slalomie. Po raz kolejny zebrani kibice byli świadkami walki o każdą setną sekundy, a ostatecznie najlepsi tego dnia okazali się Harriet Burbidge-Smith oraz Jackson Frew. Z kolei dzięki zajęciu trzeciego miejsca wśród panów, Tuhoto-Ariki Pene przypieczętował swój triumf w tegorocznej klasyfikacji Króla Crankworxa.

YouTube player

W rywalizacji pań zawody zdominowała Harriet Burbidge-Smith, która pokazała, że tego dnia nie będzie na nią mocnych. Australijka po finałowym przejeździe nie potrafiła ukryć swojej radości.

Zwycięstwo w trzech na cztery imprezy dual slalomu to coś niesamowitego! Nie wiedziałam czego się spodziewać po sobie w tym roku, ale miałam dobre przeczucie, że slalom równoległy będzie dobry.

Zawsze marzyłam o zgarnięciu jakiegokolwiek medalu w Whistler. Po raz pierwszy podjęłam próbę w 2018 roku, ale wtedy ledwo przesiadłam się z BMXa i zadawałam sobie pytanie „co to jest za świat?”. Jednak szybko zobaczyłam, że to jest to co właśnie chcę robić i mam marzenie by wygrać tu medal. No i udało się!

Harriet Burbidge-Smith
Crankworx Whistler Dual Slalom / zdjęcie: Clint Trahan

Również dla Jacksona Frewa zwycięstwo w Whistler było jego pierwszym medalem w Kanadzie i podobnie jak jego rodaczka, tuż po finale nie był w stanie powstrzymać się od świętowania.

To jeszcze do mnie nie dotarło, ale wygrana w Boneyardzie to coś naprawdę niesamowitego. Dual Slalom stał się moją specjalnością jakiś czas temu, więc stwierdziłem, że teraz albo nigdy. Miałem kilka porządnych przejazdów i jak widać udało się wygrać.

Jackson Frew
Jackson Frew / zdjęcie: Clint Trahan

Drugie miejsce wśród pań zajęła Louise Ferguson, która jest bardzo dobrą przyjaciółką dzisiejszej zwyciężczyni i w rozmowie nie mogła się jej nachwalić.

Jestem dumna z siebie, Haz i Tuhoto. To był wspaniały rok i każdy dawał z siebie wszystko, a stanąć na podium z przyjaciółmi to naprawdę niesamowita sprawa. Nie spodziewałam się tego.

Walczyłam z Harriet w zeszłym roku w dualu i to zawsze była ciężka batalia. Wszystko sprowadzało się do płaskich zakrętów na koniec i czuję, że dzięki niej jestem szybsza i lepsza w tym co robię.

Louise Ferguson
Crankworx Whistler Dual Slalom / zdjęcie: Clint Trahan

Kolejną imprezą podczas Crankworx Whistler będą zawody Outdoor Reserach Speed & Style, które z racji przesunięcia czasowego w momencie pisania tego newsa już są rozstrzygnięte. My z kolei zapraszamy na Red Bull TV dziś w nocy (start 1.30) na transmisję zawodów Red Bull Joyride, w których rywalizować będą Dawid i Szymon Godźkowie. 

Caroline Buchanan / zdjęcie: Clint Trahan

Podium Crankworx Whistler Dual Slalom:

  1. Jackson FREW (Australia) / Harriet BURBIDGE-SMITH(Australia)
  2. Ryan GILCHRIST(Australia) / Louise FERGUSON (Wielka Brytania)
  3. Tuhoto-Ariki PENE(Nowa Zelandia) / Martha GILL (Wielka Brytania)
Podium Crankworx Whistler Dual Slalom / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results

YouTube player

Poprzednio na Crankworx Whistler:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr