Kolejne zawody podczas festiwalu Crankworx Whistler, które miały miejsce, to impreza Outdoor Research Speed & Style. Ta dyscyplina jest jedną z ulubionych wśród kibiców, ponieważ perfekcyjnie łączy ze sobą wyścigowe emocje oraz freestyle’owe triki.

Outdoor Research Speed & Style / zdjęcie: Clint Trahan

W rywalizacji panów na najwyższym stopniu podium stanął Garret „Lil Rojo” Mechem, który wśród swoich trików ma takie sztuczki jak truck driver czy xup do can cana. Garret był dzisiaj w wysokiej formie i w pełni zasłużenie zgarnął drugie zwycięstwo w sezonie, a zarazem trzecie podium podczas tegorocznej serii Crankworx World Tour. 

YouTube player

Cieszę się, że to już koniec, ponieważ zawsze przed zawodami mam dużo stresu. W tym sezonie nie udało mi się wskoczyć na podium tylko podczas jednej edycji, ale i tak bardzo się cieszę z moich wyników.

Garret Mechem
Outdoor Research Speed & Style / zdjęcie: Clint Trahan

Mechem wypowiedział się także o trasie, która w tym roku była bardzo wymagająca fizycznie i znacznie różniła się od ubiegłorocznej.

Tegoroczna trasa była super, podobała mi się i trzeba było mieć naprawdę duże umiejętności, aby w ogóle dojechać do końca. Musisz wiedzieć jak skręcać na płaskim i jak jeździć na rowerze górskim w takim terenie. Wydaje mi się, że płaskie zakręty na końcu były decydujące, więc dobrze wiedzieć gdzie i kiedy nacisnąć klamkę hamulca.

Garret Mechem
Outdoor Research Speed & Style / zdjęcie: Clint Trahan

Wśród pań walka była bardzo zacięta, a głównymi faworytkami do zwycięstwa były Harriet Burbidge-Smith i Robin Goomes. Obydwie panie spotkały się w finale i Harriet była bardzo zmotywowana, aby odegrać się na Robin za porażkę podczas zawodów w Innsbrucku. Tym razem rewanż był udany i tym samym to Australijka zgarnęła drugie zwycięstwo w sezonie.

To było dobrych kilka dni jazdy i zdecydowanie warto było przyjechać do Whistler.

Harriet Burbidge-Smith

Drugie miejsce w rywalizacji panów zajął Bernd Winkler, który miał trochę trudności, aby przystosować się do tutejszej trasy. Pomimo tego w kwalifikacjach zajął drugie miejsce, ale głównie dzięki ogromnej determinacji.  

Outdoor Research Speed & Style / zdjęcie: Clint Trahan

Trasa była bardzo trudna, a treningi nie były dla mnie zbyt udane. Mimo tego udało mi się jakoś awansować z drugiego miejsca w kwalifikacjach, a potem już jakoś poszło.

Bernd Winkler

Outdoor Research Speed & Style Podium:

  1. Garrett MECHEM (USA) / Harriet BURBIDGE-SMITH (Australia)
  2. Bernd WINKLER (Austria) / Robin GOOMES (Nowa Zelandia)
  3. David LIEB (USA) / Shealen RENO (USA)
Podium Outdoor Research Speed & Style / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results

YouTube player

Poprzednio na Crankworx Whistler:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr