Po zdobyciu nagród za najlepszy trik, wybór publiczności oraz McGazza Spirit Award, podczas ubiegłorocznych zawodów Red Bull Rampage, Bienvenido Aguado Alba w końcu znalazł chwilę, aby skupić się na swoim codziennym życiu w hiszpańskiej Barcelonie. W filmie „The Story So Far” Bienve pokazuje swoją 14-letnią historię z marką YT Industries, która zaczęła się na słynnej La Pomie.

YouTube player

YT Industries: Zacznijmy od początku, zanim zająłeś się kolarstwem górskim, to co robiłeś w życiu?

Bienvenido Aguado Alba: Byłem normalnym gościem pracującym pięć dni w tygodniu w hiszpańskim pogotowiu, a do tego w wolnym czasie uprawiałem gimnastykę, akrobatykę i parkour. Szukałem czegoś w życiu, co będzie związane ze sportem, ale nie wiedziałem, że będą to rowery.

W którym momencie życia pojawiła się wizja, że będziesz profesjonalnym zawodnikiem?

W 2018 roku dostałem od YT karbonowego TUES’a. Zdałem sobie sprawę, że to jest coś wspaniałego i zdecydowałem o zmianie mojego kierunku ze slopestyle’u na freeride.

Co wydarzyło się w Twojej karierze podczas minionych czternastu lat?

Wydaje mi się, że największym wydarzeniem było to, że jako pierwszy na świecie wylądowałem podwójnego frontflipa na rowerze górskim podczas Masters of Dirt w Hiszpanii. Wydaje mi się, że także ponad 30-metrowy (dokładnie 100 stóp, ~30.5m) fronflip podczas Darkfesta w 2021 roku był czymś dużym. No i oczywiście ostatnie zawody Red Bull Rampage. To wspaniałe uczucie, że ludzie docenili moją jazdę, a dałem wtedy z siebie wszystko!

Który rower YT jest Twoim ulubionym?

Póki co zdecydowanie jest to model TUES, rozmiar ramy S, zawieszenie ustawione na twardo na duże loty. Tak po prostu lubię.

Jakie masz hobby oprócz rowerów?

Zdecydowanie jestem uzależniony od szybkiej jazdy na moto. Używam CBR600 na twardych torach gokartowych i średniej wielkości trasach moto, to mi najbardziej odpowiada. Uwielbiam to, bo daje mi to pewien wycisk zarówno psychicznie jak i mentalnie.

Jakie elementy Twojego życia pomagają Ci w jeździe na rowerze?

Wydaje mi się, że dużo pomaga fakt, że po prostu jestem bardzo aktywny, a mój mózg zawsze myśli o skakaniu na rowerze. Jazda na moto również pomaga. Odnalazłem także dużo spokoju w codziennych porannych spacerach z psami, a potem mogę wszystko sobie na spokojnie zorganizować. Wydaje mi się, że rutyna to dobry sposób na bycie skoncentrowanym.

Trzy nagrody podczas Red Bull Rampage to powód do dumy, ale czy zrobiłbyś coś inaczej?

Tak, zdecydowanie dodałbym trochę energii do mojego przejazdu w górnej części, aby nie był to zwykły zjazd w strefie komfortu. Zdecydowanie pojechałbym prosto w dół, najszybciej jak się da, zrobił kilka trików i liczyłbym na to, że będę walczył o podium.

Jakie masz plany na 2024 rok?

Generalnie skupiam się na moim freeride’owym projekcie z YT oraz zawodach Red Bull Rampage, które zdecydowanie chcę wygrać!

Dzięki za rozmowę i powodzenia!

O marce YT Industries

W 2008 roku Dyrektor Generalny Markus Flossmann stworzył markę YT z założeniem dostarczania klientom rowerów gotowych do wyścigów oraz dostępnych w dobrych cenach maszyn dirtowych i slopestyle dla wschodzących gwiazd. Po ponad dziesięciu latach na rynku gama rowerów rozrosła się i w jej skład wchodzą najwyższej klasy rowery downhill’owe, freeride’owe, enduro, trail czy dirt jump. Sekretem sukcesu jest wysoka jakość, rozsądne ceny oraz sprzedaż bezpośrednia, która eliminuje koszty pośredników. Rowery YT Industries dostępne są w Europie, USA, Kanadzie, Ameryce Płd, Nowej Zelandii, Australii, Azji i Afryce.

Officjalna strona:
yt-industries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube