Bike Kingdom Lenzerheide po raz pierwszy otworzyło swoje bramy dla rowerzystów w letnim sezonie 2020 roku. I od razu zrobiło to z przytupem! Film „The Legend of Tommy G” w spektakularny sposób rozpoczął promocję nowopowstałego Rowerowego Królestwa, królestwa które powstało pośrodku szwajcarskich Alp z myślą o rowerzystach górskich. Otwarcie przesunęło się w czasie z powodu światowej pandemii koronawirusa, ale również dzięki temu jeszcze więcej osób odwiedziło Lenzerheide. Patrząc wstecz, zarządcy Bike Kingdom są więcej niż zadowoleni z pierwszego sezonu i nie mogą doczekać się następnych. Również aplikacja Bike Kingdom App pokazała, że jest nie tylko cyfrowym rozszerzeniem tras, ale pozwoliła również bardziej równomiernie rozłożyć ruch rowerowy na cały region oraz zminimalizowała konflikty z pieszymi użytkownikami szlaków.

Bike Kingdom Feast / zdjęcie: Christian Egelmair

Bike Kingdom Lenzerheide

Zapowiedź powstania Bike Kingdom była całkowitym sukcesem. Film „The Legend of Tommy G” wyprodukowany przez Anthill Films osiągnął ponad milion wyświetleń w zaledwie dwa tygodnie. Oczywiście w samym regionie też powstały nowe trasy, takie jak Top Fops łączące June Hütte z Alp Fops czy Urdenfürggli Twister, który pełen jest ciasnych nawrotów w drodze do Mottahütte. Przy dolnej stacji wyciągu Rothorn powstała nowa strefa dla początkujących, zbudowano nowe dropy czy wdrożono aplikację Bike Kingdom App. Te wysiłki nie poszły na marne, ponieważ miasto Lenzerheide miało największy wzrost rezerwacji noclegów z całego regionu Gryzonii oraz trzeci największy w całej Szwajcarii. Operator wyciągu mówi wręcz o rekordowym sezonie letnim, a Bike Kingdom zostało nominowane do nagrody odkrycia w konkursie szwajcarskiej organizacji turystycznej.

Dzięki powstaniu Bike Kingdom cały region zyskał identyfikację ze starymi i nowymi fanami rowerów. Naszym celem był sprawienie, że wszyscy odwiedzający będą się tu świetnie czuli i bawili. Dzięki Bike Kingdom zdefiniowaliśmy wakacje z rowerem na nowo i nawet epidemia koronawirusa nam w tym nie przeszkodziła, a wręcz pomogła.

– Marc Schlüssel, Dyrektor Marketingu Lenzerheide
Bike Kingdom testRIDE / zdjęcie: Lukas Imhof

Bike Kingdom App

Oprócz standardowej funkcjonalności Bike Kingdom App skupiła się również na nagrodach i rywalizacji. Trasy rowerowe przeniesione zostały do wirtualnego świata, gdzie na uczestników czekały specjalne zadania i wydarzenia. Aplikacja została ściągnięta ponad 43 tysiące razy, a średnio dziennie używało jej ponad tysiąc rowerzystów. W sumie zarejestrowało się 38 tysięcy użytkowników. Dodatkowo aplikacja pozwoliła na lepsze odseparowanie rowerzystów od pieszych na szlakach oraz lepiej rozłożyć ruch rowerowy w całym regionie.

Jednak aktywne używanie aplikacji to nie jedyna rzecz, która pozwoliła na unikanie konfliktów na linii pieszy – rowerzysta. To dopiero pierwszy krok. Wciąż powstają nowe trasy, a tegoroczny sezon pokazał też słabe strony naszego projektu, które wymagają naszej ingerencji i dodatkowej pracy.

Bike Kingdom Feast / zdjęcie: Christian Egelmair

Bike Kingdom Feast oraz testRIDE

Podczas imprez testRIDE czy Bike Kingdom Feast zamykających sezon rowerowy pojawiło się ponad 2000 ludzi, a gościem specjalnym był Thomas Genon. Obydwie imprezy były zrobione z mniejszym rozmachem niż pierwotnie zaplanowaliśmy, ale cały koncept wypalił i był ogromnym sukcesem.

Zdjęcie: Christian Egelmair

Pomimo tego, że imprezy zamykały sezon, to zrobiły to tylko symbolicznie. Wyciągi wciąż są otwarte dla rowerzystów aż do 25 października. Warto zwrócić uwagę również na konkurs X-Calibur Quest. Polega on na zjechaniu jak największą ilość razy nową trasą Motta Express, a główną nagrodą jest rower Rocky Mountain Instinct BC Edition.

Bike Kingdom Feast / zdjęcie: Christian Egelmair

Sprawdźcie też naszą relację:

Redakcja 43RIDE w Bike Kingdom Lenzerheide.

O Bike Kingdom Lenzerheide

Witajcie w Bike Kingdom, miejscu nieskończonych tras oraz odważnych i nieustraszonych rowerzystów, którzy walczą o dominację w dolinach ze swoimi karbonowymi i aluminiowymi rumakami. My, którzy cicho unosimy się nad korzeniami, szutrem i hopami. Płynnymi ruchami w pocie czoła walczymy o to, w co wierzymy. Że rowerowe niebo jest na ziemi i istnieje naprawdę! Dlatego stworzyliśmy prawdziwy rowerowy raj: Bike Kingdom Lenzerheide. Dołącz do nas i zostań naszym rycerzem!

Officjalna strona: bikekingdom.ch
Media: facebook, instagram, youtube