JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Marka Galfer to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych producentów części hamulcowych do aut, motocykli, rowerów i gokartów. W nasze ręce wpadły właśnie tarcze hamulcowe oraz dwa zestawy klocków hiszpańskiego producenta. Trafią one do redaktorki Justyny i jej zjazdówki NS Bikes Fuzz i współpracować będą z czterotłoczkowymi hamulcami Shimano XT M8020.

Tarcza i klocki hamulcowe Galfer sparowane zostały z 4-tłoczkowym hamulcem Shimano XT M8020.

Tarcza hamulcowa Galfer Disc Wave Fixed

Do testów otrzymaliśmy dwie tarcze hamulcowe Disc Wave Fixed, które są wycinane laserowo ze stali o wysokiej zawartości węgla. Są to zwykłe tarcze, a nie tzw. pływające, które również znajdziemy w ofercie marki, o rozmiarze 203mm. Co więcej? Wg producenta kształt tarczy o grubości 1.8mm sprawia, że minimalizują one hałas i wibracje podczas hamowania oraz zapewniają maksymalną skuteczność w każdych warunkach pogodowych. Waga tarczy w rozmiarze 203mm to dokładnie 156g (bez śrubek montażowych).

Tarcza hamulcowa Galfer w rozmiarze 203mm.

Klocki hamulcowe Galfer

Galfer rozróżnia w swojej ofercie trzy rodzaje klocków hamulcowych: standard, advanced oraz PRO. Wersja standardowa (czarne) to najbardziej uniwersalny model ze wszystkich, który nadaje się do jazdy w każdych warunkach pogodowych. Seria advanced (czerwone) przeznaczona jest do jazdy w deszczu i błocie, a model PRO (zielone) skierowany jest do zawodników i zapewnia maksymalną wydajność już od pierwszego użycia.

Zielone klocki to model PRO, a czarne to wersja standardowa.

Klocki hamulcowe Galfer Standard

Do testów otrzymaliśmy m.in. wersję standardową, która poszła na pierwszy montaż. Są to klocki organiczne o zwiększonej trwałości, a wg producenta zapewniają one również o 30% więcej mocy hamowania w stosunku do oryginalnych klocków Shimano oraz minimalizację wibracji na tarczy i zmniejszone jej zużycie.

Klocki hamulcowe Galfer PRO

Seria PRO dedykowana jest dla zawodników i charakteryzuje się jeszcze bardziej zwiększoną siłą hamowania oraz „seryjnym dotarciem”. W skrócie oznacza to, że nie wymagają one docierania i gotowe są do użycia od razu. Okupione to jest zwiększonym zużyciem okładzin, no ale coś za coś.

Testy ruszyły!

Oficjalna strona: galfer.eu, protocycles.com
Media: facebook