Po niesamowitej rundzie w Burke, seria Enduro World Series przenosi się trochę na północ, aby rozegrać szóste zawody w tym sezonie. Podobnie jak Burke, również Sugarloaf w stanie Maine, debiutuje w kalendarzu najważniejszej serii enduro na świecie.

Ledwo opadł kurz po walce, a seria jedzie dalej i rozgrywa kolejne zawody na amerykańskiej ziemi. Rywalizacja w Sugarloaf przyniesie ze sobą trochę klasycznych tras w stylu wschodniego wybrzeża, a także świeżo wybudowane leśne odcinki, które rozciągają się wśród tutejszych sosnowych i brzozowych lasów.

Adam Craig

Za całość odpowiedzialna jest lokalna legenda, olimpijczyk Adam Craig, który nie tylko stoi za wybudowaniem tutejszych tras, ale także to dzięki niemu mają one bardzo techniczny i zróżnicowany charakter.

Tegoroczny sezon Enduro World Series dobiega powoli końca, a zawodnicy mają jeszcze tylko jedną szansę, aby zakwalifikować się na Puchar Narodów, który będzie już dziesiątą wizytą EWS w Finale Ligure.

Harriet Harnden

W trakcie poprzedniej rundy Harriet Harnden (Trek Factory Racing) wygrała drugie zawody z rzędu i ma wielką ochotę na hattricka. Z kolei wśród panów Richie Rude (Yeti/Fox Factory Team) na ostatniej prostej wyprzedził Jacka Moira (Canyon Collective) i teraz z całą pewnością będzie chciał zrobić to ponownie.

Richie Rude

Wśród pań na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wciąż znajduje się Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective), ale po piętach depcze jej Morgane Charre (Pivot Factory Racing). A tuż za nimi na trzecie miejsce wskoczyła Harriet Harnden, która w obecnej formie może jeszcze sporo namieszać.

Z kolei w rywalizacji panów na prowadzeniu jest zwycięzca rundy w Whistler, Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face). Na drugim miejscu plasuje się Richie Rude, a tuż za nim jest Jack Moir.

Co działo się na Enduro World Series w tym sezonie?

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube