Sobotnie zmagania podczas Crankworx Innsbruck to nie tylko zawody slopestyle, ale także wyścigi na Pump Tracku. Podczas imprezy Crankworx Innsbruck Pump Track Challenge presented by Raiffeisen Club byliśmy świadkami dominacji Australijczyków, a zwycięstwa zgarnęli Jayce Cunning i Caroline Buchanan.

W finale Cunning stanął naprzeciw Tuhoto-Ariki Penego, który z kolei w drodze do finału odprawił z kwitkiem naszego rodaka, Gustawa Dądelę. Gutek odpadł w ćwierćfinale i ostatecznie zajął 9 miejsce. Przejazdy finałowe stały pod znakiem dominacji Australijczyka, który wygrał rywalizację o 0.3s. W małym finale zmierzyli się Bas van Steenbergen i Niels Bensink. O mrugnięcie okiem szybszy okazał się van Steenbergen.

Jayce Cunning vs Bas van Steenbergen / zdjęcie: Clint Trahan

W rywalizacji pań walka finałowa rozegrała się pomiędzy Caroline Buchanan i Christą von Niederhausern, dla której był to najlepszy rezultat w karierze. Doświadczona Australijka nie dała jednak większych szans Szwajcarce i z przewagą sekundy pewnie zwyciężyła. W małym finale triumfowała Martha Gill, która pokonała Annę Newkirk.

Bas van Steenbergen vs Niels Bensink / zdjęcie: Clint Trahan

60-sekundowy skrót zawodów – Crankworx Innsbruck Pump Track Challenge presented by Raiffeisen Club

YouTube player

Wyniki – Crankworx Innsbruck Pump Track Challenge presented by Raiffeisen Club

  1. Caroline Buchanan (Australia) // Jayce Cunning (Australia)
  2. Christa von Niederhausern (Szwajcaria) // Tuhoto-Ariki Pene (Nowa Zelandia)
  3. Martha Gill (Wielka Brytania) // Bas van Steenbergen (Kanada)

Pełne wyniki: crankworx.com/results

YouTube player

Poprzednio na Crankworx Innsbruck 2023:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr