Niedziela była ostatnim dniem festiwalu Crankworx Innsbruck, a to oznaczało, że do rozegrania zostały już tylko zawody RockShox Downhill Innsbruck Presented by Deuter. Na starcie pojawiło się wiele nazwisk znanych z cyklu Pucharu Świata DH, którzy skorzystali z przerwy w najważniejszej serii wyścigowej na świecie.

Bernard Kerr / zdjęcie: Clint Trahan

Ostateczne wyniki były takie jak po kwalifikacjach, w których najszybsi byli Bernard Kerr oraz Valentina Höll.

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa! Pierwszy raz wziąłem udział w zawodach Crankworx Whistler w 2009 roku, a 15 lat później w końcu udało mi się wygrać, to super sprawa!

Bernard Kerr

Brytyjczyk nie miał jednak łatwo, ponieważ walka o zwycięstwo była bardzo zacięta, a nad drugim na mecie Oliverem Zwarem, miał tylko 0.4s przewagi. W dodatku przejazd finałowy był szybszy tylko o 0.7s od tego z kwalifikacji.

Start z bramki był dla mnie tragiczny. Stałem na górze prawie godzinę, a ruszyłem na trasę dopiero koło 18:20, więc było już bardzo sucho i mocno zmieniło się światło. Jednak warunki dla czołówki były takie same, więc wiedziałem, że muszę się mocno spiąć. Nie czułem, że to mój najlepszy przejazd i chciałem tylko dotrzeć na dół, ale jak się później okazało – wygrałem!

Bernard Kerr
Valentina Höll / zdjęcie: Clint Trahan

Wśród pań tytułu z zeszłego roku broniła Valentina Höll, która dzięki kolejnemu zwycięstwu, wygrała tu już po raz czwarty.

Wygrać tu czterokrotnie to naprawdę niesamowite uczucie. Uwielbiam rywalizować podczas Crankworxa, bo to bardzo fajna zabawa. Walka jest luźniejsza niż podczas Pucharu Świata DH, więc mniej się denerwuję i jest miejsce też na trochę zabawy. Chwilę wcześniej wygrałam w moim domowym Leogangu, a teraz zwyciężyłam po sąsiedzku, to wspaniała sprawa!

Valentina Höll

Na drugim miejscu wśród panów zawody ukończył Oliver Zwar, który drugie miejsce zajął także podczas wyścigu w Rotorua na początku roku. Podium uzupełnił natomiast Jacob Jewett, który kilka dni wcześniej triumfował w Dual Slalomie, a w kwalifikacjach zaliczył upadek.

Wśród pań drugie miejsce zajęła Anna Newkirk, dla której był to drugi srebrny medal na tegorocznym festiwalu w Innsbrucku (wcześniej była druga w Dual Slalomie). Podium uzupełniła Phoebe Gale, która do drugiego miejsca straciła tylko 0.1s.

Wyniki – RockShox Downhill Innsbruck presented by deuter

  1. Valentina Höll (Austria) – 3:41.228 // Bernard Kerr (Wielka Brytania) – 3:19.231
  2. Anna Newkirk (USA) – 3:50.615 // Oliver Zwar (Szwecja) – 3:19.607
  3. Phoebe Gale (Wielka Brytania) – 3:50.712 // Jakob Jewett (Kanada) – 3:20.362
Podium RockShox Downhill Innsbruck Presented by deuter / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results

YouTube player

Poprzednio na Crankworx Innsbruck 2023:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr