Duńska zawodniczka XC Annika Langvad wielokrotnie znajdowała się na podium w Pucharze Świata XC w Lenzerheide, ale nigdy nie udało jej się wygrać. Teraz, gdy jest już na sportowej emeryturze, po prostu miło spędza czas na rowerze, ale gdy tylko spotkała się z Claudio Caluorim, wstąpił w nią duch rywalizacji. Z pomocą przyszła Steffi Marth, która wręczyła zawodnikom zadanie – „Race to the Moon” – czyli wspinaczka, podjazdy, publiczny transport, nie ma żadnych zasad w jak najszybszym dostaniu się na szczyt regionu Lenzerheide Arosa.

“Take Claudio to the Limit”

Claudio Caluori doskonale zna lokalne trasy szwajcarskiej Gryzonii. W serii filmowej “Take Claudio to the Limit” otrzyma pięć wyzwań na legendarnych trasach w pięciu regionach Gryzonii. Każde kolejne zadanie będzie przygotowane przez inną osobę, a wśród nich są takie osobistości jak Loic Bruni, Lukas Knopf, Annika Langvad, Steve Peat czy Morgane Such.

Pięć wyzwań przeprowadzonych zostanie w regionach Laax, Davos Klosters, Arosa Lenzerheide, Engadin i Engadin Samnaun Val Müstair. Każdy, kto chciałby zmierzyć się ze swoimi wyzwaniami, może to zrobić dzięki udziale w publicznej części projektu “Home of Trails” i tym samym może wygrać rowerowe wakacje w Gryzonii.

Więcej informacji na stronie homeoftrails.com

Zobacz wcześniejsze odcinki