Dosłownie przed chwilą zakończyła się rywalizacja podczas pierwszej tegorocznej rundy Pucharu Świata DH. Rozpoczynające sezon zawody miały miejsce we francuskim mieście Lourdes, a najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Aaron Gwin (Specialized Racing) wśród panów, Emmeline Ragot (MS Mondraker Team) wśród pań oraz Andrew Crimmins (Kona Factory Team) wśród juniorów.

Najszybszy facet na trasie to Aaron Gwin. Drugie miejsce zajął Loic Bruni (Lapierre Gravity Republic) ze stratą aż 3.955s, a trzeci był Mike Jones (Chain Reaction Cycles/Paypal) +6.405s.

Wśród pań najszybsza była Emmeline Ragot, która z czasem 3:32.625 o +2.060s wyprzedziła Rachel Atherton (GT Factory Racing) oraz Myriam Nicole (Commencal Vallnord) o +2.508s. Tuż za podium uplasowała się zdobywczyni Pucharu Świata DH 2014, Brytyjka Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Team) ze stratą 7.906s do Ragot.

Andrew Crimmins zakończył zawody z czasem 3:10.159s i wyprzedził drugiego na mecie Laurie Greenland’a (Trek World Racing) o +0.303s. Trzecie miejsce zajął Australijczyk Jackson Frew ze stratą +1.644s.