Kolejna runda Pucharu Świata DH zakończona. W amerykańskim Windham odbyła się już szósta tegoroczna eliminacja i tym samym zbliżamy się do wielkiego finału, który odbędzie się już za kilka tygodni we włoskim Val di Sole.

Wyniki szóstej rundy Pucharu Świata DH 2015
Aaron Gwin

W kategorii elita mężczyzn najszybszy był Aaron Gwin (Specialized Racing), który uzyskał czas dnia 2:38.108. Drugie miejsce ze stratą aż 3.505s zajął Greg Minnaar, a podium uzupełnił Loris Vergier (Lapierre Gravity Republic, +4.290s). Tym samym walka o końcowy triumf w klasyfikacji generalnej będzie bardzo zacięta. Na czele znajduje się Aaron Gwin z 1089pkt, tuż za nim jest Greg Minnaar 954pkt, a trzecie miejsce zajmuje Loic Bruni (Lapierre Gravity Republic, 869pkt).

W rywalizacji pań w tym sezonie bezkonkurencyjna jest Rachel Atherton (GT Factory Racing), która wygrała aż 5 z 6 rund i tym samym zapewniła sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej na jedną rundę przed końcem. Drugie miejsce w Windham zajęła Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Team) ze stratą 9.360s. Manon jest także druga w klasyfikacji generalnej, gdzie uzbierała 899pkt. Na trzecim miejscu podium stanęła Tahnee Seagrave (FMD Racing), która w generalce zajmuje również trzecią lokatę z dorobkiem 836pkt.

Rachel Atherton

W juniorach zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Laurie Greenland (Trek World Racing). Dla Greenland’a było to trzecie kolejne zwycięstwo i z 290pkt został zwycięzcą generalki na jedną rundę przed końcem. Drugie miejsce w Windham zajął Jacob Dickson (Orange Dirt World Team, X-Fusion), a trzeci był Neil Stewart (FMD Racing). W klasyfikacji generalnej drugi jest Andrew Crimmins (Kona Factory Team, 220pkt), a trzecie miejsce zajmuje Alex Marin Trillo (Giant Factory Off-Road Team, 144pkt).

Pełne wyniki Pucharu Świata DH #6: Windham