Miniony weekend upłynął pod znakiem pierwszej w historii rundy pucharu iXS Południowej Ameryki DH. W debiutanckim sezonie odbędą się dwie rundy – pierwsza w argentyńskim Bariloche, a druga w chilijskim Santiago. Zwycięzcą pierwszej rundy w Bariloche został Chilijczyk Mauricio Acuna, który o włos pokonał swojego rodaka Gustavo Ortiza. Trzecie miejsce zajął reprezentant Ekwadoru Mario Jarrin, a najlepszym Europejczykiem startującym w zawodach był Francuz Remmy Metailler, który zajął czwarte miejsce.

iXS Puchar Południowej Ameryki DH - wyniki pierwszej rundy
Mauricio Acuna

W kategorii Pro Junior do lat 19 zwyciężył Argentyńczyk Alexis Ignacio Goenaga, a w kat. do lat 17 wygrał Chilijczyk Felipe Ignacio Agurto Galleguillos. Kategoria Masters to z kolei triumf Argentyńczyka Gonzalo Serenelli’ego. Niestety w zawodach nie wzięła udziału żadna kobieta.

Druga runda odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie – 5-7 luty w chilijskim Santiago.