W miniony weekend w Zawoi odbyła się druga edycja zawodów Downhill Contest. Impreza rangi Pucharu Polski rozegrana została w bardzo ciężkich warunkach. Padający od wielu dni deszcz uczynił ponad 2-kilometrową trasę zjazdową ze szczytu góry Mosorny Groń istnym błotnym poligonem. Przejazdy zawodnikom utrudniała także ogromna mgła zawężająca pole widzenia do kilku metrów tworząc tym samym bardzo klimatyczną atmosferę. Najszybszy czas zawodów: 3 minuty 13.69 sekundy  uzyskał Maciej Jodko z Rzeszowa.11

Na podium w poszczególnych kategoriach uplasowali się:

Elita:

Pod nieobecność  Sławka Łukasika [w tym samym czasie brał udział w zawodach Pucharu Europy] oraz kontuzjowanego Michała Śliwy zarówno eliminacje jak i finał wygrał Maciek Jodko. Dużym zaskoczeniem jest 2 miejsce Maćka Hojnora ze stratą zaledwie 2,48 sekundy. Maciek Hojnor pierwszy rok startuje w kategorii Elita. Brawo! Trzymamy kciuki aby młodzi zawodnicy coraz częściej stawali na podium najmocniejszej kategorii. Gratulacje również dla Michała Gzeli, który wskoczył na najniższy stopień podium tracąc do zwycięzcy jedynie 2,63 sekundy.

1. Maciej Jodko [Rmf Fm Rockstar Team]

2. Maciej Hojnor [Top Riders]

3. Michał Gzela [Rmf Fm Rockstar Team ]

Junior:

Bardzo mocny w tym sezonie Wojciech Czermak wygrał z przewagą 14,51 sekundy! Pechowy przejazd zaliczył Artur Hryszko, który po eliminacjach zajmował pierwszą pozycję. W finałowym przejeździe zaliczył groźny upadek i tym samym nie ukończył przejazdu.

1. Czermak Wojciech         KS Aquila Frower Power
  2. Tarkowski Michał                               Freakyrippers
  3. Gładysz Kamil                    SDT Syndrome Racing

Kobiety:

Sonia Skrzypnik jeżdżąca od niedawna w barwach nowego teamu wygrała z ogromnym zapasem czasowym.

1. Skrzypnik Sonia              Rmf Fm Rockstar Team
  2. Stamm Agata                    Airbike Lolka Team
  3. John Justyna                     Airbike Lolka Team

Masters I

Artur Miśkiewicz przebywający na co dzień w Anglii przyleciał na zawody w ostatnim momencie aby pokazać jak się jeździ przebywając większość roku w rodzimym kraju Athertonów i Peata !  Drugie miejsce z niewielką stratą przypadło najwyższemu polskiemu zawodnikowi Krzysztofowi Krawczykowi z Wrocławia. Na trzecim stopniu podium uplasował się Dominik Pycia, który od kilku miesięcy jest szczęśliwym tatą.

1. Miskiewicz Artur             3racing Group
  2. Krawczyk Krzysztof            Wrocław
  1. Pycia Dominik                    Kluczbork

Masters II

Milan Suchomel z Czech uwielbia polskie zawody i jak widać uwielbia też u nas wygrywać. Na metę dojechał spokojnie z dużą przewagą. Cieszy  fakt iż w kategorii Masters II pojawiły się nowe nazwiska.

1. Suchomel Milan              Czechy
  2. Góra Grzegorz                 Loża Szyderców
  3. Gargas Krzysztof             The Old Pricks

Hobby Full:

Ostra rywalizacja do ostatnich metrów, różnica na zegarze pomiędzy pierwszą dwójką to zaledwie 18 setnych sekundy. Pojedynek o pierwsze miejsce  wygrał Szymon Kobylarski z bardzo mocnej w tym sezonie ekipy z Sanoka. Drugi na mecie odmeldował się stający niejednokrotnie  na podium zawodów Downhill Contest Łukasz Wojtas.