Pierwsza tegoroczna edycja zawodów we freestylowych skokach rowerowych Dirt City Ride miała miejsce w Wałbrzychu 2 czerwca. Druga runda cyklu zawita do nadgranicznego Zgorzelca, który stanie się areną starcia najlepszych krajowych dirtjumperów na rowerach górskich. W zeszłym roku pod szyldem Dirt Town, a w tym roku 4 sierpnia podczas Dirt City Ride, zaprezentują się ci, którzy wykonują najlepsze rowerowe sztuczki w powietrzu, na parkingu przed Centrum Handlowo-Rozrywkowym Zgorzelec Plaza.

Główna atrakcja czyli zawody dirtowe odbędą się na torze zaprojektowanym przez ubiegłorocznego triumfatora zgorzeleckich zmagań – Szymona „Szamana” Godźka. Tor będzie się składał ze startowego dropa i dwóch wielkich hop. Na jego konstrukcję zużyte będzie kilkaset ton odpowiedniej ziemi !!!

O ile w zawodach dirtowych będą mogli brać udział tylko zawodnicy na rowerach MTB, to kolejna atrakcja imprezy – konkurs skoków na wielką poduchę Fly Bag (wymiary 10×12 m) – dostępna będzie także dla posiadaczy rowerów z kołami o średnicy 20 cali.

Następnym rarytasem drugiej edycji Dirt City Ride będą zawody na największym mobilnym krajowym drewnianym pumptracku. Powstała specjalnie na ten cykl imprez mobilna konstrukcja ma aż 36 metrów długości !!! Po pierwszej edycji tor został poddany „tunningowi” i teraz można osiągać na nim jeszcze większe prędkości.

Oprócz tego nie zabraknie wypasionych bitów serwowanych przez DJ-a TomToma oraz komentarzu jednego z najlepszych specjalistów od tej zajawki czyli MC Kleja. Energii dostarczy producent napoju energetycznego Turów Zgorzelec Power Drink.

Patronat nad imprezą objęły: freestyle.pl, 43ride.com, joy-ride.pl, dh-zone.com, andegrand.pl, isgr.pl i szok.it.

Partnerzy – Fly Bag, Turów Zgorzelec Power Drink, sklep SKATESPORTS, rowerowy.com, Stowarzyszenie THC Promil

Impreza odbywa się dzięki ogromnemu wsparciu Miasta Zgorzelec i Galerii Plaza

Tak było na na pierwszej tegorocznej edycji Dirt City Ride w Wałbrzychu:

A tak wyglądały zeszłoroczne zawody w Zgorzelcu:

Chcesz być na bieżąco? Kliknij „Lubię to” -> facebook.com/dirtcityride

Organizator: Agencja Eventowa REAL EVENT – realevent.pl
Partner strategiczny – Zgorzelecka Grupa Rowerowa THC Promil
kontakt: dirtcityride@realevent.pl