Tegoroczny festiwal Crankworx Rotorua jest tak długi, że właśnie rozpoczyna się drugi weekend, w trakcie którego możemy emocjonować się zmaganiami najlepszych zawodników na świecie. Tym razem odbyły się zawody Crankworx Rotorua Pump Track Challenege Presented by Torpedo7, które rozegrane zostały przy sztucznym oświetleniu i ogromnej ilości kibiców zebranych wokół toru.

Crankworx Rotorua Pump Track / zdjęcie: Clint Trahan

Sam pump track został mocno odświeżony, a jego stopień skomplikowania był tak duży, że zdecydowanie nie wybaczał żadnych błędów. Również zjazd startowy był na tyle zmieniony, że potrafił dać sporą przewagę już na początku wyścigu. Dzięki temu każdy przejazd był bardzo zacięty od samego początku do końca.

Crankworx Rotorua Pump Track / zdjęcie: Clint Trahan

Największy doping był w momencie, gdy ubiegłoroczny zwycięzca Niels Bensink stanął naprzeciwko lokalnej gwiazdy, Tuhoto-Ariki Penego. Pierwszy przejazd padł łupem Holendra, który wygrał o zaledwie 0.078s, ale w drugim biegu zwycięstwo Penego o 0.1s sprawiło, że lokalna publiczność mogła świętować.

Tuhoto-Ariki Pene vs Bas van Steenbergen / zdjęcie: Clint Trahan

Czułem się dobrze i starałem się zdjąć z siebie presję. Uwielbiam ścigać się przy światłach, a dzisiejsza atmosfera tylko dodawała klimatu całej imprezie.

Tuhoto-Ariki Pene

Szczerze mówiąc to jestem bardzo zadowolony i dumny z drugiego miejsca. Wydaje mi się, że daliśmy z siebie wszystko, a każdy przejazd był bardzo zacięty, więc tak naprawdę każdy mógł dziś wygrać.

Niels Bensink

Podium uzupełnił zwycięzca zawodów Pump Track z ubiegłorocznego festiwalu Crankworx Cairns, Jayce Cunning, który w walce o brąz pokonał aktualnie panującego Króla Crankworxa, Basa van Steenbergena.

Tuhoto-Ariki Pene / zdjęcie: Clint Trahan

Caroline Buchanan podtrzymała swoją zwycięską serię i ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. W finale spotkała się z Kialani Hines i był to bardzo zacięty pojedynek. Ostatecznie zwycięstwo wygarnęła z czasem lepszym o 0.841s.

Mocno wierzę w siebie i do finałowych przejazdów starałam się podtrzymać energię publiczności. Fani dziś byli szaleni i ta atmosfera zdecydowanie udzielała się zawodnikom, którzy kręcili coraz to lepsze czasy.

Fajnie, że do rywalizacji wróciła Kialani, walczyłyśmy tu wiele razy wcześniej. Na tym poziomie ważna jest dyspozycja dnia i akurat dziś to ja miałam ją lepszą.

Caroline Buchanan
Caroline Buchanan / zdjęcie: Clint Trahan

Tutejsza trasa jest bardzo techniczna, a mój dzisiejszy przejazd kwalifikacyjny zdecydowanie mnie nie uspokoił. Na szczęście były to pozytywne nerwy, ponieważ z każdym kolejnym przejazdem byłam szybsza.

Kialani Hines

Trzecie miejsce zajęła lokalna zawodniczka, Jessie Smith, która ponownie wprowadziła publiczność w wyśmienity nastrój.

Kialani Hines vs Caroline Buchanan / zdjęcie: Clint Trahan

Wyniki – Crankworx Rotorua Pump Track Challenge presented by Torpedo7

  1. Tuhoto-Ariki Pene (Nowa Zelandia)  // Caroline Buchanan (Australia)
  2. Niels Bensink (Holandia) // Kialani Hines (USA)
  3. Jayce Cunning (Australia) // Jessie Smith (Nowa Zelandia)
Podium Crankworx Rotorua Pump Track Challenge Presented by Torpedo7 / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results/

Kolejne zawody, które odbędą się w ramach tegorocznego festiwalu Crankworx Rotorua, to impreza Speed & Style. Transmisja na żywo przeprowadzona zostanie przez ekpię Red Bull TV.

YouTube player

Poprzednio na Crankworx Rotorua:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr