Pierwsza runda iXS Pucharu Europy DH w Kranjskiej Górze zakończona. Najszybsi okazali się Johannes Fischbach (RRP Ghost) oraz Carina Cappellari (Radon Magura Factory). Drugie miejsce w elicie mężczyzn zajął Sławomir Łukasik (NS Bikes Fro Pro), a wśród mastersów wygrał (!) Michał Śliwa (Myślenice – Top Riders).

iXS Puchar Europy 2015 #1: Fischbach i Cappellari wygrywają w Słowenii

Johannes Fischbach wygrał zarówno kwalifikacje jak i super finał. Jego czas 2:39.715 okazał się nie do pobicia. Sławek Łukasik do zwycięzcy stracił tylko 0.877s, a trzeci Jure Zabjek (Unior Tools Team) był wolniejszy o 1.765s od Fischbach’a. W super finale wystąpił jeszcze Arkadiusz Perin (ABC – Arek Bike Camp), który zajął 24-te miejsce, +11.773s.

Wśród pań kwalifikacje niespodziewanie wygrała Mariana Salazar (Commencal/cycletyres), która w finale była dopiero trzecia, +7.068s. Drugie miejsce zajęła Jana Bartova (RRP Ghost, +1.617s), a wygrała Carina Cappellari, która uzyskała czas 3:16.913.

Kategoria Junior Pro U19 to triumf Benoita Cougourex’a (Les Gets Bike Park), a wśród Youth Pro U17 wygrał Andrea Bianciotto (ASD Sestriere Bike Club). Jedyną zawodniczką w kategorii Youth U17 Women była natomiast Alessia Missiaggia (Jump DH Team).

Kategoria masters to triumf Michała Śliwy, który z czasem 2:50.780 nie dał szans rywalom (w kwalifikacjach był natomiast drugi). Drugie miejsce ze stratą 3.322s zajął Vlastimil Hyncica (Specialized CZ). Podium uzupełnił Frank Hedwig (RAD-ART, +7.135s).