Przez cały dzień Antoine Bizet szykował się do wykonania swojego najlepszego przejazdu w tym sezonie na trasie 26TRIX w Bike Parku Leogang, które miały złotą rangę serii FMB World Tour. Zawody 26TRIX były także częścią festiwalu Out of Bounds. Drugie miejsce zajął Nicholi Rogatkin, który o włos przegrał zawody, ale na pocieszenie została mu nagroda za najlepszy trik imprezy. Podium uzupełnił Thomas Genon.

Antoine Bizet wygrywa zawody 26TRIX w Leogangu
Antoine Bizet

Tuż po kwalifikacjach Pucharu Świata DH rozpoczęły się finały 26TRIX. Pogoda dopisała, a wokół trasy zebrało się ponad cztery tysiące widzów, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. Niestety silne podmuchy wiatru sprawiły, że finały zostały przełożone na później, ale gdy w końcu wiatr ustąpił, to można było rozpocząć 10-tą edycję tych najlepszych zawodów dirtowych w Europie.

Antoine Bizet wykonał w zeszłym roku podwójnego backflipa z no handem i od tego momentu stał się ulubieńcem publiczności. Przejazdy treningowe wyglądały dobrze, ale po dwóch przejazdach finałowych zajmował dopiero czwarte miejsce i jego ostatnią szansą był przejazd w super finale. Publiczność podniosła ciśnienie, a jego przejazd składał się z takich trików jak cashroll, flatspin xup, double backflip, backflip 360, barspin oraz frontflip no hand.

Nicholi Rogatkin

Nicholi Rogatkin jest w wysokiej formie od samego początku sezonu i nie inaczej było podczas 26TRIX. Bardzo się starał, aby uzyskać lepszy wynik niż w swoim przejeździe, ale ostatecznie mu się to nie udało. Takie triki jak cashroll, tailwhip to barspin, double tailwhip, backflip 360, barspin, frontflip barspin – wystarczyły jednak tylko na zajęcie drugiego miejsca. Jednak dzięki trikowi frontflip barspin wygrał on GoPro Best Trick Contest, czyli najlepszy trik imprezy.

Ryan Nyquist

Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Thomas Genon. Jego przejazd składał się z backflip 360, 360 downside whip, 360 invert, 360 tailwhip, tailwhip oraz 360 barspin. Czwarte miejsce zajął Sam Reynolds, a piąty był Tom van Steenbergen. Dzięki zajęciu piątego miejsca, Tom wywalczył dziką kartę na następną diamentową rundę FMB World Tour, czyli Swatch Prime Line w Monachium.

26TRIX świętowało w tym roku dziesięciolecie i z tej okazji zaproszona została legenda BMX – Ryan Nyquist. Były to jego pierwsze zawody na rowerze górskim. Ten 36-letni multimedalista X-Games przyleciał prosto z USA, gdzie w zeszłym tygodniu brał udział w X-Games Austin. Jego przygoda w Leogangu rozpoczęła się od pre-kwalifikacji. Następnie wziął udział w kwalifikacjach, ale niestety nie udało mu się wylądować backflip double barspin’a w swoim drugim przejeździe i tym samym nie awansował do finału.

Kornel Grundner, dyrektor 26TRIX:

Pogoda była dość ciężka i mieliśmy sporo podmuchów wiatru, ale także mieliśmy sporo respektu dla zawodników, którzy zdecydowali się wystartować i rozegrać nawet super finał. Nicholi był blisko, ale to Antoine ostatecznie okazał się najlepszy. Emocje były do końca i z pewnością 10-ta edycja 26TRIX zostanie zapamiętana na długo.

Saalfelden Leogang oraz Bike Park Leogang chcieliby podziękować wszystkim swoim partnerom za wsparcie przy organizacji tak dobrej imprezy jaką było 26TRIX.

Więcej informacji na temat festiwalu Out of Bounds Festival można znaleźć na: outofbounds.at lub: facebook.com/OOB.Leogang. Więcej informacji o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na: saalfelden-leogang.com/de lub: facebook.com/SaalfeldenLeogang.