Drugi puchar Pump Track Battle 2016

Już 17 lipca 2016r widzimy się na terenie nieczynnego kamieniołomu Lipówka w gminie Rędziny koło Częstochowy (wjazd od ul. Dworcowej 15 c) w związku z drugą edycją PUCHARU WÓJTA RĘDZIN XC ELIMINATOR i drugą edycją PUCHARU POLSKI PUMPTRACK BATTLE. Czego tym razem możecie się spodziewać! Na trasie XCE wprowadziliśmy modyfikacje głównie w części zjazdowej. Na 550 metrach ścieżek kamieniołomu ponownie zmierzymy się z dropami i krętymi, otwartymi zakrętami, które w każdej trudnej części będą z alternatywną opcją objazdu. Pamiętajcie, że już samo podłoże ścieżek jest nie lada wyzwaniem, bo w całej rozciągłości to kamień wapienny, nieprzewidywalny przy dużych prędkościach.

Zmianie uległa też geometria toru PUMPTRACK w celu upłynnienia i przyspieszenia przejazdów. Cały tor został uformowany na nowo, powstał bowiem nowy shape poszczególnych przeszkód. Przeszkody zostały zmienione pod kątem wysokości i głębokości kołysek pomiędzy nimi. W kilku miejscach zmieniono odległości pomiędzy konkretnymi przeszkodami. Zakręty toru uległy nieznacznemu podwyższeniu.

Warto nadmienić, iż doszła nam kategoria Pierwszy Start, dla zawodników, którzy dotąd nie brali udziału w zawodach tego typu.

Po zakończeniu wszystkich trzech edycji wyłonimy generalnego zwycięzcę PUCHARU WÓJTA RĘDZIN XC ELIMINATOR i PUCHARU POLSKI PUMPTRACK BATTLE w poszczególnych kategoriach.