Ledwie opadł kurz po emocjach związanych z czwartą rundą Enduro World Series, która odbyła się w Val di Fassa, a już trzeba było przygotować się na kolejną rundę. W trakcie imprezy EWS Les Orres Coupe du Monde we francuskiej miejscowości Les Orres najlepsi okazali się Edward Masters oraz Isabeau Courdurier.

Edward Masters

Elita mężczyzn

Dzięki trzem etapowym zwycięstwom na najwyższym stopniu podium stanął Edward Masters (Pivot Factory Racing), który wygrał zawody z czasem 43:31.79. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0.94s zajął powracający do startów Richie Rude (Yeti / Fox Shox Factory Team). Po zwycięskim powrocie w Val di Fassa Rude był bardzo bliski odniesienia drugiego zwycięstwa z rzędu, ale ostatecznie musiał uznać wyższość fantastycznie dysponowanego w tym dniu Mastersa.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Adrien Dailly (Team Lapierre), a tuż za nim zawody ukończył Florian Nicolai (Canyon Factory Racing), który dzięki zajęciu czwartego miejsca utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Elita kobiet

Wśród pań swoją dominację w tym sezonie po raz kolejny potwierdziła Isabeau Courdurier (Intense Mavic Collective). Francuzka wygrała 5 z 7 etapów, a dwa pozostałe padły łupem drugiej na mecie Niemki Rapaheli Richter. Na trzecim miejscu zameldowała się z kolei Miranda Miller (Kona Factory Team).

Masters

Najszybszym mastersem w Les Orres okazał się Karim Amour (Miranda Racing Team), który o zaledwie 0.15s wyprzedził Cedrica Ravanela (Commencal / Vallnord). Podium uzupełnił Włoch Bruno Zanchi. Wśród pań zwyciężyła Margareta Louis Paulin (Ibis Cycles Enduro Race Team).

Karim Amour

Juniorzy i juniorki

Najlepszą juniorką została Kanadyjka Lucy Shick, która wyprzedziła Irlandkę Leah Maunsell oraz Brytyjkę Harriet Harnden. Wśród panów triumfował Antoine Vidal (Commencal Vallnord Enduro Racing Team) przed Nowozelandczykiem Brady’m Stone’m i Francescu Camoin’em (Specialized Racing Team).

Wyniki Polaków

Wśród elity pań na 36 lokacie sklasyfikowana została Katarzyna Burek. W elicie mężczyzn 82 miejsce zajął Robert Piekara, a 124 był Mateusz Baliński. Wśród mastersów na 14 pozycji zawody ukończył Bartosz Szwed.

Równocześnie z główną serią odbyły się zawody EWS100, w których również wystartowali nasi rodacy. 44 miejsce w kategorii mężczyzn zajął Bartłomiej Kiszala, a 65 był Jan Woźnicki. Zwycięstwo w kategorii masters odniósł za to Mariusz Bryja, gratulacje!

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.