Dla Claudio Caluoriego nadchodzące lato przyniesie całą serię wyzwań w jego własnym regionie, czyli szwajcarskiej Gryzonii. Trzy lata po spektakularnej pogoni po lokalnych trasach Claudio i Danny’ego MacAskilla w filmie „Home of Trails”, przyszedł czas na kolejne wyzwania. Tym razem grupa znanych zawodników i zawodniczek postawi wyzwania na legendarnych trasach regionu Gryzonii. Jak spisze się Claudio i czy obroni swój honor?

Claudio Caluori związany jest z Gryzonią od urodzenia i zna tutejsze trasy na wylot. Start sezonu 2021 odbędzie się pod hasłem „Take Claudio to the Limt” i rozpocznie się na początku lipca 2021. Claudio będzie musiał zmierzyć się w pięciu wyzwaniach przeciwko prawdziwemu dream teamowi kolarstwa górskiego. Wśród nich zobaczymy takie gwiazdy jak Mistrz Świata DH Loic Bruni, znany zawodnik slopestyle Lukas Knopf, legenda zjazdu Steve Peat, freeride’rka Vero Sandler czy zawodniczka XC Annika Langvad. Pięć pojedynków odbędzie się w takich miejscach jak Laax, Davos Klosters, Arosa Lenzerheide, Engadin i Engadin Samnaum Val Müstair. Fani kolarstwa górskiego będą mogli spodziewać się niesamowitych filmów, które udokumentują zmagania i będą dostępne na kanale regionu Gryzonii na YouTube.

Zdjęcie: Dominik Bosshard

100 wskazówek na własne wyzwania

„Home of Trails” to unikalny plac zabaw rowerem, który wciąż się rozbudowuje i powiększa. Jeśli szukasz wyzwań na epickich singlach czy dobrze bawisz się kręcąc kolejne kółka w bike parku, to warto sprawdzić stronę homeoftrails.com, gdzie Claudio Caluori prezentuje 100 wskazówek dla różnych stylów jazdy. Kilka z nich to na przykład:

Zdjęcie: Martin Bissig

graubündenBIKE-Chat będzie dostępny po raz kolejny

Więcej dokładnych informacji o trasach po raz kolejny będzie można uzyskać poprzez specjalny czat graubündenBIKE-Chat. Lokalni eksperci od tras ponownie z wielką chęcią podzielą się swoją wiedzą na temat tras i podsuną nowe pomysły na eksplorację regionu szwajcarskiej Gryzonii.

Zdjęcie: Dominik Bosshard

Sprawdźcie również nasze relacje z wyjazdu do szwajcarskiej Gryzonii:
Zwiedzamy szwajcarską Gryzonię: z wizytą w Bike Kingdom cz.1
Zwiedzamy szwajcarską Gryzonię: z wizytą w Bike Kingdom cz.2

O Bike Kingdom Lenzerheide

Witajcie w Bike Kingdom, miejscu nieskończonych tras oraz odważnych i nieustraszonych rowerzystów, którzy walczą o dominację w dolinach ze swoimi karbonowymi i aluminiowymi rumakami. My, którzy cicho unosimy się nad korzeniami, szutrem i hopami. Płynnymi ruchami w pocie czoła walczymy o to, w co wierzymy. Że rowerowe niebo jest na ziemi i istnieje naprawdę! Dlatego stworzyliśmy prawdziwy rowerowy raj: Bike Kingdom Lenzerheide. Dołącz do nas i zostań naszym rycerzem!

Officjalna strona: bikekingdom.ch
Media: facebook, instagram, youtube