Trzeci przystanek serii Crankworx World Tour 2024 rozpoczyna się właśnie dzisiaj w Austrii. Festiwal Crankworx Innsbruck odbędzie się po raz ósmy (i niestety ostatni) i przyniesie kibicom oraz zawodnikom mnóstwo emocji oraz szans na pokazanie się z jak najlepszej strony.

Kaos Seagrave / zdjęcie: Clint Trahan

Crankworx Innsbruck to jedyny europejski przystanek serii Crankworx World Tour i od razu rozpocznie się z przytupem. W czwartkowy wieczór 13 czerwca odbędą się zawody na najlepszy lot bokiem, czyli Thule Official European Whip-Off Championships pictured by Fujifilm.

David Lieb vs Teodor Kovac / zdjęcie: Clint Trahan

Dzień później, czyli 14 czerwca w piątek odbędą się zawody Speed & Style, które będą transmitowane na żywo na Red Bull TV. Na starcie zobaczymy czołówkę pań, które w tym roku walczą o tytuł Królowej Crankworxa, a wśród nich są Martha Gill, Jordy Scott czy Shania Rawson. Nie można zapomnieć także o Harriet Burbidge-Smith, Caroline Buchanan czy Shealen Reno.

Z kolei wśród panów zwycięską serię będzie chciał przedłużyć Garret Mechem, który w tym roku zwyciężył zarówno podczas Crankworx Rotorua, jak i Crankworx Cairns. Jednym z głównych przeciwników będzie walczący o tytuł Króla Crankworxa Jackson Frew.

Dawid Godziek / zdjęcie: Clint Trahan

Super sobota, to z kolei prawdziwa gratka dla polskich fanów, czyli Thule Slopestyle Innsbruck z Dawidem Godźkiem na czele, który przed chwilą wygrał swoje pierwsze zawody Crankworx w Cairns. Tuż po nich odbędą się zmagania na Pump Tracku, podczas zawodów Crankworx Innsbruck Pump Track Challenge presented by Raiffeisen Club Tirol, które rozegrane zostaną przy sztucznym świetle.

Jayce Cunning vs Bas van Steenbergen / zdjęcie: Clint Trahan

Na zawodach pump trackowych zobaczymy z kolei takich zawodników jak Ryan Gilchrist, Jayce Cunning czy Bas van Steenbergen. Festiwal zakończy się natomiast w niedzielę, gdy odbędą się zawody Specialized Dual Slalom.

Martha Gill / zdjęcie: Florian Breitenberger

Nie mamy natomiast informacji dlaczego tym razem zabraknie zawodów zjazdowych, które tradycyjnie zamykały austriacką imprezę. Pozostaje nam jedynie domyślać się, że ma to związek z kolizją terminów, ponieważ w tym samym czasie we włoskim Val di Sole rozgrywana będzie czwarta runda Pucharu Świata DH.

Pełny harmonogram: kliknij tutaj

Poprzednio na Crankworx Innsbruck 2023:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr