Wczoraj w sieci pojawiła się informacja o tym, że Global Cycling Network (GCN+) kończy swoją działalność. Tym samym ostatni dzień, aby cokolwiek obejrzeć na platformie streamingowej, to 19 grudnia 2023 roku. Decyzja została podjęta przez koncern Warner Bros. i związana jest z konsolidacją serwisów streamingowych wchodzących w skład globalnej marki. A co to w praktyce oznacza dla fanów kolarstwa górskiego i transmisji z Pucharu Świata?

YouTube player

Przede wszystkim w minionym sezonie GCN+ było główną platformą, na której mogliśmy oglądać na żywo zawody zjazdowe oraz skróty z imprez enduro. Oczywiście dostęp był płatny, a cały sposób pokazywania zawodów + paywall i ogólna otoczka, delikatnie mówiąc, nie zostały zbyt dobrze przyjęte przez środowisko rowerowe.

Loic Bruni / zdjęcie: Bartek Woliński, Red Bull Content Pool

Na chwilę obecną brak jakichkolwiek szczegółów co będzie dalej, ale jeśli mamy opierać się na tegorocznym sezonie, to zostanie nam tylko oglądanie zawodów w trybie hybrydowym – przejazdy juniorów i półfinały elity na YouTubie, a finały na kanałach Eurosportu. Istnieje jeszcze opcja transmisji przez appkę Discovery+, ale w Polsce nie jest ona dostępna (trzeba użyć VPN). Czas pokaże jakie zmiany jeszcze zajdą w sposobie transmisji, ale obecne informacje zdecydowanie nie napawają optymizmem…

Przeczytaj także:

Co działo się w Pucharze Świata DH w tym sezonie?