Francuscy zawodnicy zdominowali pierwszy dzień festiwalu Crankworx Innsbruck 2020. Na dobry początek odbyły się zawody Dual Slalom, w którym triumfowali Adrien Loron oraz Morgane Charre. Dobra passa została podtrzymana podczas wieczornych zmagań podczas RockShox Innsbruck Pump Track Challenge, gdzie najlepsi okazali się Adrien Loron i Mathilde Bernard.

To niesamowita sprawa i super uczucie!

– Adrien Loron

Loron wygrał zacięty finał, w którym zmierzył się ze swoim przyjacielem Chaney’em Guennet’em, który z kolei po drodze do finału w 1/16 wyeliminował naszego rodaka Szymona Godźka.

Warto również wspomnieć, że obydwaj zawodnicy, którzy spotkali się w finale, mają na koncie zwycięstwa podczas pump tracka w Innsbrucku: Guennet triumfował w 2017 i 2018 roku, a Loron w 2019 roku.

Chaney jest jednym z moich największych rywali, a w przeszłości wielokrotnie stawaliśmy naprzeciw siebie. Po raz pierwszy mamy w pełni francuskie podium, bo Tomas zajął trzecie miejsce, a to też świetny chłopak. To wspaniałe uczucie! Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi i mieliśmy sporo zabawy dzisiejszego wieczora, a moje zwycięstwo to mała wisienka na francuskim torcie.

Pojechał lepiej ode mnie, a każdy wyścig z nim jest naprawdę ciężki. To chyba obecnie najlepszy zawodnik pump track, więc cieszę się z drugiego miejsca.

– Chaney Guennet

Loron po pierwszym przejeździe był 0.27s za Guennetem, ale w drugim biegu wygrał o 0.41s. W walce o trzecie miejsce zwyciężył Tomas Lemoine, który pokonał Holendra Nielsa Bensinka.

Dla mnie to był bardzo długi dzień z mnóstwem treningów – slopestyle, pump track czy speed & style. Dobrze mi poszło na treningach slopestyle, więc byłem nakręcony na pump track i jakoś udało mi się zająć trzecie miejsce. Jestem z tego zadowolony. Loron wygrał ze mną w półfinale, ale był piekielnie szybki.

– Tomas Lemoine

Wśród pań na starcie pojawiło się mnóstwo młodych i utalentowanych zawodniczek. W finale spotkały się Mathilde Bernard oraz Niemka Kathi Kuypers, a dwukrotnie lepsza okazała się Francuzka.

„Jestem bardzo szczęśliwa!”, powiedziała Bernard tuż po zwycięstwie. Medal za wygraną dołoży do złotego medalu za zwycięstwo w imprezie w Les Gets w 2018 roku.

To było coś niesamowitego. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się dotrzeć do drugiego miejsca i to mój pierwszy medal na zawodach Crankworx. Mathilde to zawodniczka BMX Racing, więc cieszę się, że wygrała zawody, jest super szybka!

– Kathi Kuypers

Trzecie miejsce przypadło lokalnej zawodniczce Pauli Zibasie, która również zdobyła swój pierwszy medal w historii startów na Crankworx.

Pełne wyniki – RockShox Innsbruck Pump Track Challenge: mężczyźni / kobiety

Poprzednio na Crankworx Innsbruck:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.